Spelschema för årets Rikets Änglar

På lördag är det dags för den elfte upplagan av vår populära turnering Rikets Änglar. Turneringen inleds med samling klockan 10:00 på Kviberg 3 med information från tävlingsledningen som alla lag bör ta del av. Nedan följer gruppindelning och spelschema.

Precis som förra året kommer vi att erbjuda mat från grillen, mindre sortiment drycker och annat kul i sällskap av bra musik. Cash is king!

Må bästa lag vinna!

 

Gruppindelning

Grupp A 
1.1      431
1.2      Sneprillan FC
1.3      TEAM DAVID
1.4      BWA
1.5      Änglarna Lerum

Grupp B 
2.1      67GU
2.2      Sektion Oslo
2.3      Radio Blåvitt
2.4      Ultras Göteborg
2.5      Supras
2.6      Rigaligan TFC

Grupp C 
3.1      #DBS
3.2      Snart Glennser Poseidon
3.3      Östra Sitt
3.4      Bara Ben
3.5      Gyd Army

Grupp D 
4.1      Framåt Blåvitt
4.2      FFF – För Fredrikssons Fortlevnad
4.3      De mediokra
4.4      ICG United
4.5      Brown Bombers

 

Gruppspel kl. 10:10-14:00
Åttondelsfinal 1 kl. 14:30
Åttondelsfinal 2 kl.14:50
Kvartsfinal kl. 15:30
Semifinal kl. 16:00
Final kl. 16:30

 

Spelschema

Plan 1:

10.10 2.1 – 2.2 67GU – Sektion Oslo
10.30 1.1 – 1.2 431 – Sneprillan FC
10.50 1.3 – 1.4 Team David – BWA
11.10 1.2 -1.5 Sneprillan FC – Änglarna Lerum
11.30 1.3 -1.1 Team David – 431
11.50 1.5 -1.4 Änglarna Lerum – BWA
12.10 1.2 -1.3 Sneprillan FC – Team David
12.30 1.1 – 1.4 431 – BWA
12.50 1.3 – 1.5 Team David – Änglarna Lerum
13.10 1.4- 1.2 BWA – Sneprillan FC
13.30 1.5 – 1.1 Änglarna Lerum – 431
13.50 2.3 – 2.2 Radio Blåvitt – Sektion Oslo

 

Plan 2:

10.10 2.3 – 2.4 Radio Blåvitt – Ultras Göteborg
10.30 2.3 – 2.1 Radio Blåvitt – 67GU
10.50 2.5 – 2.4 Supras – Ultras Göteborg
11.10 2.2 – 2.6 Sektion Oslo – Rigaligan TFC
11.30 2.1 – 2.4 67GU – Ultras Göteborg
11.50 2.6 – 2.3 Rigaligan TFC – Radio Blåvitt
12.10 2.2 – 2.5 Sektion Oslo – Supras
12.30 2.6- 2.1 Rigaligan TFC – 67GU
12.50 2.4 – 2.2 Ultras Göteborg – Sektion Oslo
13.10 2.5 – 2.1 Supras – Radio Blåvitt
13.30 2.6 – 2.4 Rigaligan TFC – Ultras Göteborg
13.50 2.1 – 2.5 67GU – Supras

 

Plan 3:

10.10 2.6 – 2.5 Rigaligan TFC – Supras
10.30 3.1 -3.2 #DBS – Snart Glennser Poseidon
10.50 3.3 – 3.4 Östra sitt – Bara Ben
11.10 3.2 – 3.5 Snart Glennser Poseidon – Gyd Army
11.30 3.3 – 3.1 Östra sitt – #DBS
11.50 3.5 – 3.4 Gyd Army – Bara Ben
12.10 3.2 – 3.3 Snart Glennser Poseidon – Östra Sitt
12.30 3.1 – 3.4 #DBS – Bara ben
12.50 3.3 – 3.5 Östra Sitt – Gyd Army
13.10 3.4 – 3.2 Bara Ben – Snart Glennser Poseidon
13.30 3.5 – 3.1 Gyd Army – #DBS

 

Plan 4:

10.30 4.1 – 4.2 Framåt Blåvitt – FFF – För Fredrikssons Fortlevnad
10.50 4.3 – 4.4 De mediokra – ICG United
11.10 4.2 – 4.5 FFF – För Fredrikssons Fortlevnad – Brown Bomberg
11.30 4.1 – 4.3 Framåt Blåvitt – De Mediokra
11.50 4.4 – 4.5 ICG United – Brown Bombers
12.10 4.3 – 4.2 De mediokra – FFF – För Fredrikssons Fortlevnad
12.30 4.1 – 4.4 Framåt Blåvitt – ICG United
12.50 4.5 – 4.3 Brown Bombers – De mediokra
13.10 4.2 – 4.4 FFF – För Fredrikssons Fortlevnad – ICG United
13.30 4.1 – 4.5 Framåt Blåvitt – Brown Bombers
Share
Etiketter: